Фестивалът за градска култура и музика SOFIA LIVE FESTIVAL продължава да следва целите си и да ги надгражда, като разширява програмата си с още един фестивален ден и втора локация. Тазгодишното издание ще се проведе на 23-ти, 24-ти, 25-ти и 26-ти юни 2022 г. в Sofia Live Club и Арена София (Колодрума) в Борисовата градина и ще предложи интересно българско и международно участие.
Първите музикални изненади идват с гостуването на популярното израелско дуо Lola Marsh, които още с първите си сингли и дебютния си албум „Remember Roses“, се утвърждават на световната сцена като магнетични и стойностни инди-поп артисти. Получават голямо признание от критиката, привличат вниманието на световни медии и водещи световни марки, синглите се изкачват на върха на най-популярните класации на Spotify, като не остават незабелязани и от Холивудските продукции. „Ню Йорк Таймс“ ги възхвалява и определя творчеството им като „Пленяваща, кинематографична музика обляна в ретро чар“. В момента групата работи по третия си албум, който ще излезе тази година и ще можем да чуем на 25-ти юни на Арена София.
Другите две атрактивни имена от програмата на SOFIA LIVE FESTIVAL са родената в България, но базирана в Берлин певица DENA и унгарската R&B кралица BABÉ SILA. Те ще се качат на сцената на Sofia Live Club на 23-ти юни.
DENA (Деница Тодорова) създава уникален стил DIY-pop и R&B с нейния вълнуващ сингъл “Cash, Diamond Rings, Swimming Pools”. В хода на музикалната си кариера работи между Берлин, Лос Анджелис, Лондон и Ню Йорк, като прави колаборации с музиканти като номинирания за Грами автор и продуцент Mocky. Записва с базираната в Ню Йорк група Midnight Magic, развива звученето, текстовете и музиката си, за да разкаже собствената си история. През октомври 2021 г. берлинският лейбъл Mansions And Millions издава най-новото ѝ самостоятелно продуцирано EP „Mixed Feelings“, което ще чуем в първия ден на фестивала.
BABÉ SILA е певица, композитор и музикант родена в Будапеща, но базирана в Лондон и Ню Йорк. След като добива голяма популярност в родната си страна решава да направи следващата крачка и заминава да работи по различни музикални проекти в Берлин, Ню Йорк и Лондон. От ранна възраст тя се вдъхновява от артисти като Ерика Баду, Алиша Кийс, Шаде и Арета Франклин. Нейните изтънчени вокали и въздействащи текстове, подплатени от ритмични бийтове, дълбоки бас линии и интересни хармонии, с лекота привличат вниманието на слушателя. Разказването на истории е нейният начин да изразява емоциите си и да запечатва спомените. Текстовете ѝ са откровени и крехки, но в същото време силно експресивни.
Нова Генерация и постпънк българо – английската вокално-инструментална формация Каке? са бандите, които ще чуем във втората фестивална вечер, 24-ти юни, отново в Sofia Live Club.
На музикалните фенове можем да кажем, че предстои обявяване на още интересни имена от българската и световна музикална сцена!
Билети могат да бъдат намерени в мрежата на Eventim и партньорските каси на цена от 40лв. за един ден и 60 лв. за двата фестивални дни, 25-ти и 26-ти юни 2022, на Арена София. Поради ограничения капацитет, билетите за 23-ти, 24-ти в Sofia Live Club ще бъдат само еднодневни.
За повече информация и всички новини около Sofia Live Festival може да следите страница на фестивала във Facebook: https://www.facebook.com/sofialivefestival и инстаграм профила: https://www.instagram.com/sofialivefestival/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти
"Всеки е сам за себе си" в битката на Европа и Азия за природен газ
Европейските борси отстъпиха от рекордите след разпродажбите при технологичните акции
Търговията с AI акции достига повратен момент. Време е да се изберат победителите
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
Експерти в спор за Бюджет 2026: Къде отиват парите на държавата?
4 зодии привличат значително изобилие и късмет на 27 юни 2026
Влакът Карлово - Бургас се запали
"Левски" започва срещу "Дунав", сезонът тръгва на 17 юли
НА ЖИВО: Норвегия – Франция, Холанд е резерва (СЪСТАВИТЕ)
Левски подновява договора с Palms Bet – Мило Борисов потвърди новото генерално спонсорство
НА ЖИВО: Сенегал – Ирак (Съставите)
Любослав Пенев стартира с победа начело на Локомотив София
Става горещо: Искат оставки в Левски
Олександър Усик овакантява световните си титли в тежка категория, но не прекратява кариерата си
Дневен хороскоп за 27 юни, събота
Кутмач (бял мъж) – традиционна рецепта за Петровден
Какви промени очакват всяка зодия през юли 2026
Трапезата за Петровден на 29 юни
Модата обича Наоми Осака
Умни решения за повече пространство в малък хол
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Богомил Николов за Бюджет 2026: Да го мислят децата ни
Цените на строителството на жилища в България са нараснали с най-висок темп в ЕС за периода 2015-2025 г
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък